Parafínový zábal LYCON SKIN

PARAFÍNOVÝ ZÁBAL A AROMATERAPIE V JEDNOM …

Tepelný parafínový zábal s aromaterapeutickými oleji působí na pokožku termálním efektem, který zlepšuje prokrvení. Výsledkem je svěží, vypjatá pokožka se zjemněnými vráskami. Pleť je pevnější, rozjasněná, vyhlazená a zvláčněná a působí mladší.

Základní složky: jojobový olej, růže, esenciální olej z muškátu a bergamotu

Parafín lze porcovat pomocí nože přímo v originálním obalu. Parafínový zábal připravíme rozehřátím parafínu v ohřívači. U obličejových zábalů vám skvěle poslouží LYCON BABY ohřívač – nádobku stačí naplnit parafínem ze zhruba jedné čtvrtiny. Po ošetření nádobku vyčistíme a připravíme pro další klientku. Pracovní teplota parafínu je 40-45 °C.

ZÁBAL NA OBLIČEJ, KRK A DEKOLT

Co budete potřebovat: široký štětec na nanášení parafínu a čelenku

Příprava pokožky:
Připravte pleť na ošetření, jak jste zvyklé – pleť je třeba odlíčit a jemně vyčistit, případně můžete použít napařovač či obličej promasírovat.

Nanášení parafínového zábalu:
1. Papírovými utěrkami chraňte čelenku a vlasy před potřísněním parafínem. Použijte utěrky také pod rameny, aby zachytily parafín, který by mohl v těchto místech stékat.
2. Naneste jakýkoliv produkt hloubkové péče o pokožku (ideálně hloubkově vyživující masku s kyselinou hyaluronovou či pečující sérum) na obličej, krk a dekolt a několik minut masírujte.
3. Navlhčené vatové tamponky kryjící oči a obličej tyto oblasti chrání před parafínem a usnadní vám proces čištění.
4. Otestujte teplotu na vnitřní straně vlastního zápěstí, abyste se ujistily, že má příjemně hřejivou teplotu. Každý má jinou toleranci teplot – nanesením parafínu na malý kousek pokožky si s klientem ověřte, že je teplota příjemná.
5. Za použití širokého štětce aplikujte vrstvy parafínu po celé ploše obličeje, krku a dekoltu, dokud nedocílíte vrstvy zhruba o síle banánové slupky. Pokud je zábal nanesený v příliš tenké vrstvě, nebude naplněn potenciál tepelných benefitů. Abyste se ujistily, že má zábal optimální tloušťku, jemně na něj zatlačte – pokud je maska příliš poddajná, aplikujte další vrstvy parafínu. TIP: Pokud klient trpí klaustrofobií, po nanesení zábalu odstraňte vatové tampony z očí.
6. Ponechte na pokožce působit 10 minut. Klient může cítit pulzování v oblasti krku, což je normální a prospěšné – jedná se o efekt způsobený teplem. Aby nebyla narušena tepelná bariéra zábalu na obličeji, je klíčové, aby klient zůstal bez pohnutí a nemluvil.
7. Zábal odstraňujeme sloupnutím směrem vzhůru – začněte v dekoltu, pokračujte přes krk k obličeji. NEBO: Druhou možností je odstranění zábalu ve dvou částech. Podél čelisti parafín nařízněte dřevěnou špachtlí, nejprve odstraňte oblast dekoltu a krku, poté obličeje.
8. Případné zbytky parafínu omyjte teplou vodou a houbičkou či nahřátým vlhkým ručníkem. Pokožku osušte.
9. Na závěr pokožku ošetřete pečujícími, vyživujícími produkty dle svého výběru.

Délka ošetření vč. přípravy a péče o pokožku: cca 45-60 minut (z toho aplikace, působení a odstranění zábalu cca 30 min.)

TIP: Ideální je 10 ošetření 1x týdně, ale zábal zaručuje skvělé výsledky i při občasném použití. Skvělý pro zvláštní příležitosti.

Video můžete zhlédnout ZDE.

VAROVÁNÍ: Nepoužívat na pokožku trpící kuperózou, akné či pleť se sklony k nedokonalostem.

ZÁBAL NA RUCE A NOHY

Tepelný efekt parafínového zábalu zvyšuje lokální prokrvení pokožky a zlepšuje vstřebávání aktivních složek pečujících produktů Vašeho výběru, například hydratační maska s mořským kolagenem a kyselinou hyaluronovou z řady LYCO'PEDI. Výsledkem je šťavnatá, vypnutá, pevná, rozjasněná, zvláčněná a vyhlazená pokožka.

Připravte si parafínový zábal tak, že rozehřejete příslušné množství parafínu v ohřívači a necháte zchladnout na pracovní teplotu kolem 40-45 °C.

Příprava pokožky: Pokožku očistěte, poté zbavte odumřelých buněk například pomocí cukrového peelingu LYCON (SPA ESSENTIAL peeling s ovocnou vůní na ruce, peeling LYCOPEDI s citrusovo-mátovou vůní na nohy). Peeling smyjte.

Masáž: Promasírujte ruce či nohy, které připravujete na zábal. Výborně poslouží masážní olej RELAX & REFRESH BODY MASSAGE OIL od LYCON nebo Masážní mléko či Smoothing Cream z řady LYCO'PEDI. Důkladně setřete nebo smyjte přebytek masážního oleje či mléka a pokožku osušte.

Zábal: Naneste slabou vrstvu vyživující masky s kyselinou hyaluronovou, např. LYCO'PEDI Hydrating Mask. Otestujte teplotu na vnitřní straně vlastního zápěstí, abyste se ujistily, že má příjemně hřejivou teplotu. Každý má jinou toleranci teplot – nanesením parafínu na malý kousek pokožky si s klientem ověřte, že je teplota příjemná. Za použití širokého štětce aplikujte 4-5 vrstev parafínového zábalu na ošetřovanou oblast.

RUCE: Použijte velké vinylové rukavice a naplňte každý prst rukavice asi do poloviny. Rukavice natáhněte na ruce klienta a pečlivě rozprostřete parafín rovnoměrně po celé ploše ruky. Místo rukavic je možné použít igelitové sáčky. Pokud pracujete s dostatečně velkým ohřívačem, ruce je možné do parafínu přímo namáčet, zhruba ve 3 opakováních, aby bylo dosaženo požadované vrstvy.

NOHY: Použijte velké igelitové sáčky. Do každého nalijte zhruba ½ šálku parafínu. Klientovu nohu umístěte do sáčku a parafín rovnoměrně rozprostřete po celé ploše nohy.

TIP: Aby zábal vydržel déle teplý, zabalte ruce či nohy do ručníku nebo klientovi oblečte teplé rukavice či návleky na nohy. Nechte působit 10 minut nebo déle.

Odstranění zábalu: Jednoduše sloupněte nebo sundejte vinylové rukavice či sáčky spolu s parafínovým zábalem.

Očištění a závěrečná péče: Očistěte zbytky parafínu teplou vodou a houbičkou nebo vlhkým nahřátým ručníkem. Aplikujte péči vhodnou na oblast, kterou ošetřujete, například Smoothing Cream z řady LYCO'PEDI (vhodný na ruce i nohy) nebo kterékoliv tělové mléko z řady LYCON SPA ESSENTIAL.

Délka ošetření: Záleží na oblasti a zbytku ošetření.

TIP: Ideální je 10 ošetření 1x týdně, ale zábal zaručuje skvělé výsledky i při občasném použití. Skvělý pro zvláštní příležitosti.

VAROVÁNÍ: Nepoužívat na pokožku trpící kuperózou, akné či pleť se sklony k nedokonalostem.

SPOTŘEBA A DOPORUČENÁ CENA OŠETŘENÍ

SPOTŘEBA: 50 g na obličej = 51 Kč / 8 ošetření z 1 balení, 60-80 g na obě ruce = 60-80 Kč / 5–7 ošetření z 1 balení

DOPORUČENÁ CENA OŠETŘENÍ parafínem LYCON SKIN:
Obličejový zábal: 490–1 000 Kč za zábal (aplikace, působení, odstranění parafínu)
Ruce nebo nohy: 390-700 Kč

Jak nastavit cenu ošetření? U obličejového zábalu zabere aplikace, působení a odstranění parafínu z pokožky zhruba 30 minut. Musíme tedy počítat s přímým nákladem 50 Kč v materiálu + ½ hodinovou sazbou za práci.